Witamy w pracowni rozwoju i psychoterapii INSIGHT

Psychoterapia, psychoterapeuta, psycholog, Warszawa, Bielany, Marymoncka

NASI TERAPEUCI

mgr Urszula Onepunga

mgr Urszula Onepunga

Psycholog, coach, terapeuta Time Line Therapy, psychoterapeuta integracyjny w trakcie certyfikacji.

Ukończyłam Psychologię Kliniczną i Osobowości na Uniwersytecie Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz dwuletnią Szkołę Coachingu w Instytucie Liderów Zmian A. Dębowskiego. Aktualnie jestem w trakcie Szkoły Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP.

W swojej pracy skupiam się na wsparciu psychologicznym i rozwoju indywidualnym lub grupowym osób dorosłych. Terapeutycznie staram się podążać zgodnie z nurtem integracyjnym, łączącym m.in. pracę poznawczo-behawioralną z podejściem egzystencjalnym, terapią schematów czy skoncentrowaną na osobie. Chętnie włączam także elementy kreatywne w terapii, opierając je na Arteterapii i pracy z ciałem.

W kontakcie terapeutycznym kieruję się zasadą szczerej i bezpiecznej relacji, wspólnym zaangażowaniem oraz inspiracją do wglądu osobistego z poszanowaniem indywidualnych wartości. W swojej praktyce wspieram osoby zmagające się z cierpieniem emocjonalnym, lękiem, depresją, zaburzeniami osobowości lub odczuwającym potrzebę zmiany i rozwoju w szerokim spektrum doświadczenia osobistego, zawodowego czy też relacji.

mgr Jolanta Bil

mgr Jolanta Bil

Psycholog, trener rozwoju osobistego, terapeutka. Ukończyłam Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie procesu certyfikacji psychoterapeutycznej w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie.

Zapewniam wsparcie psychologiczne i prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych, grupy rozwojowe oraz warsztaty i szkolenia. Najważniejsze w pracy jest dla mnie towarzyszenie w drodze do odkrycia, czego naprawdę potrzebuje osoba z trudnością.

Jestem po to, by usłyszeć i zrozumieć uczucia i potrzeby. Działam w myśl zasady, że każdy człowiek posiada w sobie naturalne zasoby do rozwijania się i przezwyciężania kryzysów. Moją rolą jest stworzenie bezpiecznych warunków, które sprzyjają odkrywaniu zasobów i wdrażaniu zmian w życiu. Staram się osiągać cele ustalone wspólnie z osobami tak szybko, jak to możliwe.

mgr Marcin Szpak

mgr Marcin Szpak

Psychoterapeuta integratywny w trakcie szkolenia. Terapię rozumiem jako rodzaj podróży, która pozwala na uzyskanie wglądu w siebie, by w rezultacie ruszyć do przodu i mieć poczucie bardziej świadomego i szczęśliwszego życia oraz przekonanie, że zrobiliśmy coś dla nas, zainwestowaliśmy i nie porzuciliśmy siebie na tej drodze. Terapia jak każda podróż ma swoje lepsze i gorsze momenty, ma swój początek i koniec. Daje nam to szansę, by dotrzeć do miejsca, w którym będziemy lepiej rozumieć nas samych i będziemy potrafili z tego w satysfakcjonujący sposób korzystać.

W terapii własnej pozwoliłem sobie na skontaktowanie się z emocjami związanymi z moimi osobistymi doświadczeniami i sposobem przeżywania otaczającego świata. Wierzę, że obraz rzeczywistości i nas samych, może ulegać w trakcie procesu terapii modyfikacjom tak, aby jak najlepiej służył osiągnięciu satysfakcji życiowej i rozwojowi osobistemu. Edukacja i doświadczenie zawodowe: Studium Psychoterapii SPCh w Warszawie, Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego - Intra Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Warszawie, Wolontariat w Fundacji Ocalenie w Warszawie. Staż kliniczny odbyłem na oddziale dziennym psychiatrycznym w CZMZ w Żyrardowie.

Swoją rolę psychoterapeuty widzę w przyjaznym podążaniu za doświadczeniem klientów, towarzyszeniu im w przeżywaniu emocji, zarówno obecnych jak i tych, które miały miejsce w przeszłości, używając technik i narzędzi nabytych w procesie szkolenia. Bliskie jest mi podejście psychodynamiczne.

Pracuję z osobami dorosłymi. Swoją pracę poddaję stałej superwizji z certyfikowanym superwizorem.

mgr Grzegorz Kosik

mgr Grzegorz Kosik

Absolwent pięcioletnich studiów psychologicznych na Warszawskim WSFiZ, socjolog z uwarunkowaniem na zagadnienia Rodzina, Wychowanie, Niepełnosprawność. Absolwent Warszawskiego AWF na podyplomowych studiach psychologii sportowej. Ukończył kursy Coachingu oraz Doradztwa Zawodowego. Terapeuta II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR, w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapeutycznej w nurcie integracyjnym. Od ponad 7 lat współpracuje z prywatnymi przedszkolami, w ramach porad udzielanych rodzicom, potrzebnych do prawidłowego wychowania dziecka (w myśl powiedzenia: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym trąci na starość”).

Od ponad 6 lat współpracuje z rożnymi klubami sportowymi np.: „SINNET CLUB”, gdzie prowadzi młodzież i dorosłych, nie tylko pod względem mentalnym, ale i fizycznym, pomagając przejść przez najtrudniejsze momenty metamorfozy swojego ciała oraz wzmocnić swój mental w myśl dewizy „Per asper ad astra – przez ciernie do gwiazd”. Od września 2021 współpracuje z Warszawskim Szpitalem Dla Dzieci im. Mikołaja Kopernika jako psycholog zajmujący się dziećmi i młodzieżą w ramach placówki TOGO

mgr Konrad Grześlak

mgr Konrad Grześlak

Terapeuta w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia z zakresu psychoterapii integracyjnej w Szkole Psychoterapii Dialog, trener TUS I i II stopnia. Ukończyłem studia podyplomowe "Terapia rodzin i par" i "Seksuologia praktyczna", kursy terapii poznawczo-behawioralnej Psychwire "CBT Foundational" i "CBT for Anxiety Disorders" oraz szkolenia z zakresu diagnozy psychologicznej, interwencji kryzysowej i terapii mizofonii. Ukończyłem kursy I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutów TSR. Swoją pracę poddaję superwizji.

W swojej praktyce z parami integruję podejście systemowe z elementami TSR i Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT). Pracuję w atmosferze szacunku dla obojga partnerów, ich punktów widzenia i emocji. Staram się, aby pary mogły dostrzec swoje zasoby i wykorzystać je do pracy nad uleczeniem związku.

W praktyce indywidualnej pracuję z osobami z zaburzeniami lękowymi, fobią społeczną, mizofonią, obniżonym poczuciem własnej wartości i trudnościami w budowaniu bliskich relacji interpersonalnych, wykorzystując elementy podejścia poznawczo-behawioralnego, TSR oraz Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT).

mgr Kinga Gołdanowska

mgr Kinga Gołdanowska

Terapeutka w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Były pracownik naukowy Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Autorka programów z zakresu umiejętności komunikacji, rozwiązywania problemów, kształtowania kompetencji miękkich, metod uczenia się oraz zastosowania mindfulness w edukacji. Wieloletni pedagog i nauczyciel, terapeuta pedagogiczny.

Posiadam doświadczenie w interwencjach kryzysowych rodzin, dzieci i młodzieży. Wiele lat przepracowałam jako trener edukacji, mentoringu i promotor dwujęzyczności. Uczestniczyłam jako prelegent w konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Jestem autorką projektów unijnych z zakresu m.in. komunikacji i well-being.

Posiadam 20-letnie oświadczenie w pracy z rodzinami, dziećmi i młodzieżą w różnym wieku. Cały czas podnoszę swoją wiedzę poprzez dodatkowe szkolenia z zakresu terapii schematu, ADHD u osób dorosłych, krytycznego myślenia, zarządzania sytuacją kryzysową i innych.

Prowadzę terapię w językach polskim i angielskim.

Jestem osobą empatyczną, otwartą, skupiam się na metodach pracy dobranych z różnych nurtów psychoterapii w zależności od potrzeb klienta. Staram się nieść pomoc przez tworzenie w gabinecie bezpiecznej, ciepłe i akceptującej relacji, która sprzyja klientowi w odkrywaniu jego potrzeb, myśli, emocji i uczuć w drodze ku zrozumieniu siebie i tworzeniu lepszego jutra.

“Dawanie jest bardziej radosne niż przyjmowanie, nie dlatego, że jest pozbawieniem, ale dlatego, że w akcie dawania leży wyraz mojego życia”. Erich Fromm

Sylwia Stępień

Sylwia Stępień

Certyfikowany coach, w trakcie akredytacji EMCC EIA oraz studiów na kierunku Psychologia. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w działach HR w międzynarodowych korporacjach. Bardzo cenię sobie pracę z ludźmi i to zmotywowało mnie do pójścia w stronę wspierania i towarzyszenia im w dążeniu do lepszego życia w pracy i poza nią.

Zapewniam wsparcie coachingowe lub mentoringowe w zakresie rozwoju kariery, wyboru/zmiany ścieżki zawodowej oraz rozwoju osobistego. Towarzyszę osobom, które chcą znaleźć lepszą pracę lub się przekwalifikować i zmagają się z towarzyszącym lękiem lub podjęciem decyzji. Pracuję z ludźmi, którzy chcą rozwinąć się w aktualnej roli np. lidera i chcą pracować nad większą pewnością siebie, wzmocnieniem w tej roli, jak również wytyczyć sobie nowe cele i wypracować skuteczne metody ich osiągnięcia. Pomagam w polepszeniu samopoczucia i lepszym kontrolowaniu emocji w pracy i poza nią. Chętnie towarzyszę w zmianie, dodając wsparcia i motywacji.

Wartościami, którymi kieruję się w pracy z ludźmi, są empatia, uważność, poufność i szczera relacja. Cenię sobie szacunek wobec drugiego człowieka, przestrzegam kodeksu etycznego coacha. Moją pracę coachingową poddaję stałej superwizji z akredytowanym superwizorem EMCC. Ukończyłam kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), jestem praktykiem NLP. Specjalizuję się w: Coaching kariery, Coaching osobisty, Coaching biznesowy, Coaching menedżerski.

mgr Cezary Malinowski

mgr Cezary Malinowski

Terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach podczas szkolenia, certyfikowany Coach, Mentor – Coach, Trener.

W swojej praktyce koncentruję się na pracy z Klientem w sposób, który umożliwia wprowadzenie zmiany w najkrótszym możliwym czasie. Pracuję z przekonaniami, wartościami, pomagam osobom w kryzysach, doświadczających różnorodnych trudności oraz skutków zmiany w życiu osobistym i zawodowym. Pracuję z osobami dorosłymi.

Ukończyłem szkolenie podstawowe oraz zaawansowane TSR w Centrum PSR w Warszawie, studium Coachingu i Mentoringu Multi - Level Coaching w Warszawie, Szkołę Trenerów Uniwersytetu SWPS oraz studia podyplomowe na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyłem w warsztatach dla mężczyzn w Fundacji Masculinum, doświadczyłem terapii własnej. Pracowałem w korporacjach mediowych, ponad dekadę zarządzałem zespołami. Swoją pracę terapeuty oraz coacha poddaje superwizji. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

W pracy z Klientami najważniejsze dla mnie jest bycie pomocnym i towarzyszenie w zmianie. Ciekawość drugiego człowieka, osobista spójność, samoświadomość, uczciwość oraz wysoka etyka pozwalają mi tworzyć poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania moim Klientom.

mgr Wojciech Gorczyk

mgr Wojciech Gorczyk

Psycholog, terapeuta w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Szczególnie bliska jest mu praca w podejściu psychodynamicznym, w dobrej, pełnej zrozumienia relacji z klientem, która jest kluczem do udanej terapii i do wspólnego odkrycia przyczyn zachowań, uczuć i reakcji klienta. Posiada doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi problemów z samooceną, traumą złożoną, zaburzeniami typu borderline oraz trudności w relacjach, lęków, zaburzeń nastroju.

Ważne jest dla mnie dążenie do zrozumienia istoty problemów i sytuacji drugiej osoby oraz osiągnięcie przez nią lepszego, świadomego życia w zgodzie ze swoimi wartościami i przekonaniami.

mgr Justyna Giłka

mgr Justyna Giłka

Psychoterapeutka integratywna w trakcie szkolenia (Studium Psychoterapii SPCh w Warszawie). Z mojej perspektywy psychoterapia jest tworzeniem przestrzeni na bezpieczną relację, opartą na szacunku, zaufaniu i szczerości, aby pomóc osobie w kryzysie lepiej zrozumieć siebie, innych i otaczający świat. Bliskie mi jest podejście poznawczo-behawioralne i terapia schematów. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji. Jestem również zaangażowana w prowadzenie warsztatów „Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni życia”.

mgr Magda Topczewska

mgr Magda Topczewska

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku psychologii stosunków międzykulturowych. Studia podyplomowe - psychodietetyka. Obecnie w trakcie 4-letnich studiów w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończone szkolenia i kursy z zakresu interwencji dla osób w kryzysie i traumie, komunikacji interpersonalnej z elementami mediacji i negocjacji, metodyki pracy z dzieckiem trudnym i agresywnym, a także podstaw dietetyki z elementami diagnozy i terapii zaburzeń odżywiania.

W pracy koncentruję się na stworzeniu atmosfery pełnej akceptacji i zrozumienia. Uważam, że w każdym tkwi potencjał, a odpowiednią rozmową i pytaniami, można pomóc go odkryć. Poprzez zmianę perspektywy i myślenia, zmienimy emocje, a tym samym nasze zachowania i doprowadzimy do zmian w życiu. Moja praca jest poddawana superwizji u certyfikowanego superwizora. Przyjmuję osoby dorosłe i młodzież od 15 roku życia.

mgr Agnieszka Grześlak

mgr Agnieszka Grześlak

Mentorka kryzysowa / antywypaleniowa, mentorka kariery, konsultantka pierwszej pomocy psychologicznej, ekspertka z doświadczenia. Ukończyła dwustopniowe szkolenie z Coachingu i Mentoringu Kryzysowego pod kierunkiem dr Elżbiety Kluski-Łabuz z IPTK, 8-miesięczny Praktyczny Kurs Interwencji Kryzysowej prowadzony przez dr Natalię Liszewską z ITPB, Szkołę Mentorów Kariery prowadzoną przez Małgorzatę Dziubałę oraz I stopień szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR. W trakcie studiów na kierunku Psychologia. Od ponad 10 lat przedsiębiorczyni. Przeszła wypalenie zawodowe, a w poprzednim życiu była księgową.

Pomagam moim Klientom powrócić do równowagi po wypaleniu zawodowym, przekuć trudne doświadczenia kryzysu w początek nowego, lepszego i bardziej świadomego życia, a także wypracować własną strategię antywypaleniową, tak by nie wypalić się (ponownie) w przyszłości. Wspieram Klientów również w poszukiwaniu nowej ścieżki zawodowej, opartej na ich marzeniach, wartościach, talentach i potencjale. A tym, którzy decydują się na założenie działalności gospodarczej, pomagam w przygotowaniu się do tego nie tylko od strony psychologicznej, ale i formalnej.

Pracuję metodą mentoringu, gdzie nie tylko towarzyszę Klientowi w poszukiwaniu odpowiedzi, ale również dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i perspektywą. Sam proces mentoringowy widzę jako wspólną podróż – wyprawę po skarby. Oboje z Klientem wiemy i wierzymy, że te skarby istnieją, a jednocześnie nic sami nie zrobimy. Bo Klient ma mapę i wie, gdzie te skarby są, ja natomiast mam narzędzia, żeby do nich dotrzeć i je wykopać. Dotarcie do tych skarbów jest naszym wspólnym celem, dlatego proces opiera się na współpracy, wzajemnym zaufaniu i szacunku do siebie i swojego czasu. Razem możemy więcej. Zapraszam do wspólnej podróży!

mgr Małgorzata Awtani

mgr Małgorzata Awtani

Psychoonkolog, logoterapeuta, psychoterapeuta w trakcie szkolenia.

Jestem magistrem psychologii o specjalności klinicznej, a także absolwentką podyplomowych studiów z psychoonkologii. Wykształcenie zdobywałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie. Swoje doświadczenie kliniczne uzyskałam pracując w szpitalu Magodent na oddziale onkologicznym oraz w Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej. Obecnie wspieram podopiecznych w Fundacji "Jestem" oraz w Fundacji Rak’n’Roll-Wygraj Życie. Jestem również absolwentką studium Logoterapii; specjalizacja Psychoterapia Integralna, certyfikowanym przez Viktor Frankl Institute i przez International Association of Logotherapy and Existential Analysis. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii w nurcie integratywnym prowadzonym przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz w trakcie certyfikacji terapii NEST (The New Experience for Survivors of Trauma). W mojej pracy bazuję na podejściu humanistyczno-egzystencjalnym, korzystam również z elementów Terapii Simontonowskiej, technik poznawczo-behawioralnych oraz pracy z ciałem.

Wsparcie psychologiczne jest dla mnie wyjątkowym spotkaniem z drugim człowiekiem. Procesem, w którym stworzona zostaje bezpieczna przestrzeń do zaistnienia zmiany. Wsparcie, to towarzyszenie drugiej osobie w czasie odkrywania siebie, swoich potencjałów i autentycznego stawania się autorem swojego życia. Podstawą mojej pracy jest szacunek, akceptacja i otwartość na drugiego człowieka.

Specjalizuję się w pomocy pacjentom z chorobą nowotworową na każdym etapie leczenia oraz ich bliskich. Udzielam wsparcia osobom doświadczających kryzysów, pustki egzystencjalnej oraz braku poczucia sensu. Wspieram osoby w żałobie, depresji i w trudnościach adaptacyjnych do nowych sytuacji życiowych. Pomagam w rozwijaniu i realizowaniu potencjału osobistego oraz w odzyskaniu kontaktu z osobiście ważnymi wartościami.

NASI DIETETYCY

Anna Leoniuk

Anna Leoniuk

Ukończyłam studia licencjackie z dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu dietetyki oraz biorę udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Podczas współpracy szczególnie ważne jest dla mnie zbudowanie wzajemnego zaufania i szacunku. Każdy człowiek jest inny, dlatego dostosowuję swoje zalecenia żywieniowe do indywidualnych potrzeb. Podczas wizyty przeprowadzam analizę dotychczasowych nawyków żywieniowych, wskazuję w nich mocne strony oraz obszary, nad którymi trzeba popracować. Ważną częścią mojej pracy jest edukacja na temat zdrowego odżywiania, włączając w to zrozumienie roli różnych składników odżywczych oraz wpływu diety na zdrowie i samopoczucie.

Uważam, że kluczem do zbudowania zdrowej relacji z jedzeniem jest otrzymanie odpowiedniego wsparcia oraz zrozumienie mechanizmów, które determinują podejmowanie określonych wyborów żywieniowych. Jestem zwolenniczką elastycznego podejścia do diety – dieta ma służyć Tobie, a nie na odwrót.